Český pilot Roman Staněk obsadil v závěrečném závodu sezóny Formule 2 na okruhu Yas Marina nebodované 12. místo. Hlavní závod ovládl vítěz páteční kvalifikace Australan Jack Doohan a šampionem Formule 2 se stal Francouz Théo Pourchaire, který dnes dojel pátý.

Staněk startoval stejně jako do včerejšího sprintu z patnácté pozice. Start se mu ale nepovedl a propadnul se o dvě pozice. Poté se mladý Čech posouval polem dopředu, protože měl nasazenou tvrdší směs pneumatik a ke svým mechanikům zamířil na povinný pitstop až ve 22. kole. Na trať se Staněk vrátil na šestnáctém místě a ve zbývajících 11 kolech dokázal získat 4 pozice k dobru.

V celkovém pořadí skončil Staněk osmnáctý se ziskem 15 bodů. Jeho nejlepším výsledkem bylo šesté místo ze sprintového závodu v Rakousku a na bodech dojel celkem šestkrát. „Nováčkovská sezóna pro mě byla těžká. Hodně jsem se toho naučil, ale bohužel jsem udělal i spoustu chyb,“ říká rodák z Valašského Meziříčí.

Jedním z hlavních problémů českého závodníka v této sezóně byla kvalifikační rychlost. Staněk se do nejlepší desítky v kvalifikaci dokázal dostat pouze ve dvou případech, a to v prvním závodu v Bahrajnu a poté až v září na italské Monze. „Musím říct, že naše rychlost v kvalifikaci v Abú Dhabí nebyla špatná. Během roku se to zlepšovalo. Stále ale platí, že nemáme nejlepší auto. Kvalifikace je prostě klíčová při dnešním formátu Formule 2. Jakmile nejste v top 10, tak je jasné, že vás čeká opravdu náročný víkend a mně se to letos povedlo jen dvakrát, což je prostě málo,“ uvedl Staněk.

„Doufám, že dostanu ještě šanci pokračovat i další sezónu a reprezentovat dál Českou republiku. Uvidíme, co budoucnost přinese,“ konstatuje český jezdec.

Závod šampionátu Formule 2 v Abú Dhabí

Hlavní závod: 1. Doohan (Austr./Invicta Virtuosi) 56:03,879, 2. Martins (Fr./ART) -3,874, 3. Vesti (Dán./PREMA) -22,485, …12. Staněk (ČR/Trident) -43,688.

Celkové pořadí: 1. Pourchaire (Fr./ART) 203, 2. Vesti 192, 3. Doohan 168, …18. Staněk 15.

foto: © Dutch Photo Agency

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.