Český pilot Roman Staněk dokončil sobotní hlavní závod Formule 2 na bahrajnském okruhu Sachír na třináctém místě. Po pátečním sprintu, který jediný český zástupce v doprovodných sériích slavné Formule 1 nedojel, tak odjíždí z Bahrajnu bez zisku bodů. Hlavní závod stejně jako ten sprintový ovládnul Barbadosan Zane Maloney a na pódiu ho doplnili druhý Pepe Martí ze Španělska a třetí Paul Aron z Estonska.

Staněk se po startu z 20. místa posouval polem vpřed a před zastávkou u svých mechaniků byl již třináctý. Poté se ovšem o jedno místo propadnul a zpátky na třináctou pozici se vrátil až díky penalizaci, kterou dostal Staňkův týmový kolega Verschoor za příliš rychlou jízdu v boxech. „Dnes to byl další těžký den. Stále nemůžeme najít to správné nastavení pro auto, ale alespoň jsme s někým byli dnes schopni závodit. Je to takový první krok, protože oproti kvalifikaci jsme se alespoň s někým mohli měřit. Máme ale spoustu dat ze závodů a zkusili jsme různá nastavení, takže to bylo k něčemu a teď je potřeba to všechno zužitkovat,” uvedl Staněk po závodě.

Šampionát pokračuje již příští týden závodem v Saúdské Arábii ve městě Džidda. „Budeme pracovat na tom, abychom se zlepšili. Je vidět, že s novým monopostem mají problémy i ostatní stáje až na Rodin, který je na jiném levelu něž ostatní. Zítra si dám od motorsportu pauzu. Zahrají si golf, zavolám si s mamkou a přítelkyní a doletím do místa dalšího závodu,” nastínil další plány český závodník.

Foto: archiv Roman Staněk

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.