ŠKODA se ohlíží za svou nejúspěšnější sezónou v motoristickém sportu. Pontus Tidemand / Jonas Andersson vyhráli kategorii WRC2 ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC), zatímco tým ŠKODA Motorsport získal v kategorii WRC2 titul mezi výrobci. Několikanásobní čeští šampioni pomyslně vedli skupinu čítající 14 týmů s vozy ŠKODA, které v roce 2017 získaly národní tituly. Kromě toho posádky jedoucí s vozem ŠKODA FABIA R5 vybojovaly tituly ve FIA Asijsko-pacifickém šampionátu (APRC), FIA šampionátu na Středním východě (MERC), FIA Jihoamerickém šampionátu (CODASUR), FIA Africkém šampionátu (ARC) a v kategorii do 28 let FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC). Tým ŠKODA Motorsport nasadí příští rok do kategorie WRC2 vůbec nejmladší posádky.

ŠKODA se za dobu své 116 let dlouhé historie v motoristickém sportu ohlíží za vůbec nejúspěšnějším rokem. U příležitosti slavnostní prezentace v Mladé Boleslavi tým ŠKODA Motorsport ocenil úspěšné jezdce a spolujezdce, v čele s mistry světa v kategorii WRC 2 Pontusem Tidemandem a Jonasem Anderssonem, vítězi šampionátu APRC Gauravem Gillem a Stéphanem Prévotem a mistry České republiky v rally Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem.

ŠKODA FABIA R5 sbírala v letošním roce jedno vítězství za druhým nejen v rámci FIA Mistrovství světa v rally, ale také v mnoha mezinárodních a národních mistrovstvích. ŠKODA FABIA R5 byla zdaleka nejlepším soutěžním vozem kategorie R5, tedy vozů blízkých sériovým.

Mezi mezinárodními a národními tituly, které týmy s vozy ŠKODA v roce 2017 získaly, obzvláště vyniká titul ve FIA Asijsko-pacifickém šampionátu (APRC). Továrnou podporovaný tým MRF ŠKODA nasadil do mistrovských podniků na Novém Zélandu, Austrálii, Japonsku, Malajsii a Indii obhájce titulu Gaurava Gilla / Stéphana Prévota a norské mladíky Ole Christiana Veibyho / Stiga Rune Skjærmoena. Stejně jako v roce 2016 obsadil tým MRF ŠKODA první dvě příčky, když Gill dovezl soutěžní vůz ŠKODA FABIA R5 k celkově třetímu prvenství a Veiby skončil na druhém místě.

Jan Kopecký a Pavel Dresler, obhájci prvenství v Mistrovství České republiky (MČR), pokračovali na vítězné vlně. Letošní titul si zajistili vítězstvím v každém z podniků MČR. Kromě toho soukromé týmy ŠKODA získaly mistrovský titul v dalších 13 zemích.

Úspěch továrního týmu ŠKODA zvýšil zájem zákazníků z oblasti motorsportu: soukromým týmům po celém světě bylo prodáno více než 170 soutěžních vozů ŠKODA FABIA R5.