24H Series se již potřetí vrátila do portugalského Portimaa, kde ve dnech 5. – 7. 7. 2019 proběhl čtvrtý závod evropské části tohoto seriálu.

Český tým Scuderia Praha získal po skvělém výkonu již třetí vítězství na okruhu v Portimau, který tak zatím v závodech 24H Series nepoznal jiného vítěze.  Totéž platí i o průběhu letošní evropské sezóny 24H Series, kde posádka týmu Scuderia Praha ve složení Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucellli zvítězila již počtvrté v řadě, což se prozatím žádné jiné posádce nepovedlo.

Vítězství ale českému týmu nespadlo samo do klína. Základem byla jako v předchozích závodech kvalifikace, díky níž mohlo české Ferrari 488 GT3 startovat z první řady. V průběhu závodu se potvrdila forma konkurenčního týmu Herbert, který nasadil tři vozy Porsche 911 GT3 a kterému trochu překvapivě sekundoval tým GPX Racing jedoucí rovněž s Porsche. Až do poloviny závodu byl rozdíl mezi prvními týmy menší než 1 minuta. Do konce devatenácté hodiny si český tým vybudoval slibný náskok cca 1,5 kola. Teprve v posledních čtyřech hodinách se dařilo postupně zvyšovat bezpečný náskok až na konečných 7 kol v cíli.

Tým Scuderia Praha je rovněž první v průběžném pořadí týmů i jezdců seriálu 24H Series, o vítězi však rozhodne až poslední 24-hodinový závod evropské série, který se uskuteční 30. 8. – 1. 9. 2019
v Barceloně.

Scuderia Praha zvítězila i v závodě Ferrari Challenge 2019 na německém Nürburgringu.

Skvělého výsledku dosáhl na Nürburgiringu Matúš Výboh, který si při svém třetím závodě dojel pro vítězství v divizi Trofeo Pirelli-AM! V divizi Coppa Shell-AM bodovali i Dušan Palcr a Miroslav Výboh

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.