14. místo a zisk prvního bodovaného výsledku po měsíční pauze, ale také propad na 10. pozici průběžného pořadí. Mimo jiné i to přinesl Filipu Salačovi závod třídy Moto2 v malajsijském Sepangu. Český jezdec se při něm musel vypořádat s melou v úvodu i bolavým předloktím.

„Spokojený pochopitelně nejsem, ale dva body jsou lepší než výsledky z minulých třech závodů. To nejhorší snad máme za sebou,“ uvedl jezdec stáje Gresini po skončení víkendu.

Pro Salače nešlo o jednoduché vystoupení. V sobotu se sice díky devátému času v závěrečném tréninku probojoval přímo do druhé části kvalifikace, tam ale havaroval a nebyl tak schopen zajet reprezentativní kolo. Kvůli tomu musel začínat až jako osmnáctý. V prvních metrech závodu navíc přišla další komplikace, která našeho jezdce odsunula až na 26. místo.

„Start se mi celkem podařil, bohužel hned mezi první a druhou zatáčkou spadl González a musel jsem se vyhýbat venkovní stopou. Jezdci, kteří byli na vnitřku, toho využili a předjeli mě. Při nájezdu do čtvrté zatáčky jsem byl skoro poslední,“ popisuje nevydařený začátek.

Problematický úvod ale dokázal český jezdec napravit. Postupně začal stoupat pořadím. V šestém kole už se posunul na 15. místo a když v závěru došlo palivo čtvrtému Alonsu Lópezovi, dostal se na 14. pozici. Ta mu patřila i při průjezdu cílem. V závěrečných kolech se český závodník musel vypořádat mimo jiné i s bolestí předloktí. Opět ho totiž potrápil syndrom arm pump. Tohoto problému se plánuje zbavit po sezoně, kdy chce podstoupit operaci.

Ačkoli se Salač v Malajsii vrátil na body, deváté místo v průběžném pořadí neudržel. Přeskočil ho totiž Aj Ogura. Japonec obsadil čtvrté místo a nyní má před naším reprezentantem k dobru 9,5 bodu. Salačovi tak nyní patří celková desátá pozice. Ani tou si ale nemůže být jistý. Při závěrečných dvou závodech v Kataru a Valencii by pro něj mohl být hrozbou zejména Celestino Vietti, který ztrácí z 11. příčky pouhé čtyři body.

Foto: Autoklub České republiky

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.