Čeští fanoušci budou mít i letos koho podporovat v rámci závodních víkendů Formule 1. Český pilot Roman Staněk se totiž domluvil s týmem Trident na pokračování spolupráce, a i nadále bude závodit ve Formuli 2.

Pro devatenáctiletého vítěze Zlatého volantu za rok 2022 se bude jednat již o třetí rok s italskou stájí Trident. V roce 2022 v jejich barvách bojoval ve Formuli 3 a v loňské sezoně premiérově naplno startoval ve Formuli 2. „Jsem opravdu rád, že mohu pokračovat ve své cestě s týmem Trident. Vytvořili jsme si za uplynulé roky skvělý vztah a pro letošní rok zde vidím velký potenciál. Nemůžu se dočkat toho, co nám nová sezóna přinese,“ popisuje Staněk.

Český závodník doufá, že v příštím roce dosáhne dobrých výsledků. „Budu ve Formuli 2 druhý rok a cílem bude pohybovat se vepředu,“ podotkl jediný český zástupce v doprovodných sériích slavné Formule 1, jehož maximem loni bylo páté místo z Red Bull Ringu.
„Od letošní sezóny se ve Formuli 2 mění monopost a u nás v týmu se mění hodně lidí. Očekáváme, že se s Romanem významně posuneme. Loni to byla jeho nováčkovská sezóna a letos tak bude muset ukázat naplno, co v něm je,“ uvedl v tiskové zprávě manažer týmu Trident a zároveň také bývalý pilot GP2 Giacomo Ricci.

Staňkovým týmovým kolegou bude zkušený Holanďan Richard Verschoor, pro kterého půjde o čtvrtou sezónu ve Formuli 2. Loni Verschoor dokázal vyhrát hlavní závod v Rakousku a v celkovém pořadí skončil na 9. místě. Staňka tak při porovnávání s týmovým kolegou rozhodně nečeká nic lehkého.
Osmá sezóna FIA Formule 2 má začít v bahrajnském Sachíru ve dnech 29. února až 2. března. Šampionát navštíví 14 různých okruhů, včetně premiérového startu v Kataru, přičemž všech 14 kol se uskuteční v rámci víkendů Formule 1.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.