Vítězství v závěrečném závodě a třetí místo v konečném pořadí třídy LMP3. Posádka stáje Bretton Racing ve složení Daniel Skočdopole, Julien Gerbi a Mihnea Stefan zažila v Abú Zabí velmi vydařený závěr sezony Asian Le Mans Series.

Na pódiové umístění mohl tým pomýšlet už od začátku víkendu. Julien Gerbi totiž stáji v kvalifikaci zajistil druhé místo pro start obou závodů. V sobotní čtyřhodinovce se slibnou výchozí pozici ještě v pódiový výsledek přetavit nepodařilo – trojice obsadila čtvrté místo. V neděli ale přišlo jasné zadostiučinění. Posádka triumfovala a definitivně tak stvrdila svou třetí pozici v konečném pořadí.

Nedělní závod přinesl vůbec první české vítězství v Asian Le Mans Series, jejíž historie se datuje od roku 2009. Zatímco stáj Bretton se v seriálu ukázala jako první tým z naší země, Daniel Skočdopole navázal na účast Tomáše Engeho z roku 2009. Bývalý pilot F1 tehdy absolvoval dva závody v Okajamě s vozem Aston Martin V8 Vantage stáje Hong Kong Racing. Společně s Philippem Maem a Jeffreyem Leem tehdy zaznamenal deváté a sedmé místo ve třídě GT2.

Zatímco v konečném pořadí týmů se raduje z bronzu celý Bretton Racing, mezi jezdci si tento úspěch připisují pouze Gerbi a Stefan. Při třetím závodě v Dubaji totiž místo Daniela Skočdopoleho startoval John Corbett. Kvůli tomu se musí český jezdec spokojit v šampionátu se čtvrtou příčkou.

Na cestě za konečným bronzem si Bretton Racing připsal celkem tři pódiová umístění. S výjimkou vítězství při nedělním závodě v Abú Zabí se stáj prosadila i v prosinci při úvodním podniku v Sepangu. Malajsijský víkend přinesl Skočdopolemu, Gerbimu a Stefanovi třetí a druhé místo. Na stupních vítězů chyběl Bretton nejenom při sobotním klání v Abú Zabí, ale také v Dubaji. Tam dojeli Stefan, Gerbi a Corbett jako čtvrtí.

Asian Le Mans Series představovalo pro Bretton Racing jenom začátek sezony. Během roku bude stáj účinkovat v prestižním Michelin Le Mans Cupu. Do něj nasadí dva prototypy Ligier JS P320 Nissan. Zatímco do jednoho usedne znovu Skočdopole, ve druhém pojede Jiří Navrátil. Kdo tyto piloty v posádce doplní, bude teprve potvrzeno. Šampionát bude tradičně součástí i doprovodného programu 24 hodin Le Mans.

Foto: Asian Le Mans Serie

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.