Také v sezóně 2024 zavítá seriál cestovních vozů TCR Eastern Europe do Mostu. Bude to v rámci závodního víkendu ESET CUP 2. – 4. srpna a šampionát přináší několik vzrušujících novinek pro závodníky i fanoušky.

Kalendář bude opět tvořit šest podniků, ke kterým přibudou dva nové okruhy. Zcela nový Balaton Park v Maďarsku zahájí sezónu v dubnu a nabídne zcela nabitý víkend vozů TCR. K seriálu TCR Eastern Europe se připojí nový seriál TCR European Endurance.

Druhý závod TCR Eastern Europe se uskuteční v květnu na Red Bull Ringu, následovat bude Slovakia Ring s evropským šampionátem tahačů. Čtvrtý podnik bude hostit akcí nabitý Autodrom Most a diváci se vedle TCR mohou těšit na kategorie GT (ESET, FIA Zóna, P9 Challenge), F4 CEZ, endurance a pohárové závody Clio Cup a Twingo Cup.

V září se pak šampionát přesune na Automotodrom Brno a součástí budou nejen závody TCR Eastern Europe, ale také závody TCR Europe. Závěrečné kolo sezony se uskuteční na rychlém okruhu Salzburgring, který je dalším zajímavým přírůstkem do kalendáře. TCR Eastern Europe bude doprovázet seriál F4 CEZ a ve většině případů také ESET Cup, Clio Cup a Twingo Cup.

Koncept TCR slaví téměř deset let od svého uvedení a v různých šampionátech, včetně TCR Eastern Europe, stále soutěží stovky vozů první generace. Aby se tento problém vyřešil, založila skupina MS speciálně pro první generaci vozů TCR skupinu TCR Gen I. Soutěžící v kategorii Gen I budou samozřejmě klasifikováni v celkových výsledcích, ale budou mít také vlastní samostatnou klasifikaci a Balance of Performance. Navíc budou mít jezdci možnost získat body do finále světového žebříčku TCR.

Šampion TCR Eastern Europe také získá poukaz na pneumatiky Kumho a startovné pro následující sezónu TCR Europe.

V systému Balance of Performance byly provedeny významné změny. Dřívější metoda přidávání váhy na základě výsledků kvalifikace byla zrušena a místo toho bude rozdělování váhy vycházet z aktuálního bodového pořadí, přičemž se zohlední součet bodů získaných každým jezdcem v každém závodním víkendu podle následující stupnice: 1. místo – 40 kg; 2. místo – 30 kg; 3. místo – 30 kg; 4. místo – 20 kg; 5. místo – 10 kg; od 6. místa – 0 kg.

Další novinkou je, že během víkendu budou moci v jednom voze sedět dva jezdci. To znamená, že jeden jezdec se může zúčastnit závodu 1 a druhý závodu 2. Také kvalifikační trénink bude zkrácen z 25 na 20 minut, zatímco trénink bude prodloužen o dalších pět minut a prodlouží se z 25 na 30 minut.

TCR Eastern Europe také otevírá specifickou klasifikaci pod názvem Rookie Rocket Cup. Pohár je příležitostí pro nováčky v seriálu. Do Rookie Rocket Cupu bude započítán také každý, kdo bude pomalejší než 102 % vítěze, a má tak šanci dosáhnout na umístění na stupních vítězů v samostatné klasifikaci.

Podrobnější informace o sezoně 2024 najdete v oficiální prezentaci ESET Cupu (LINK). Přihlášku do sezony můžete vyplnit online ZDE

 

Kalendář 2024

27.–28. 04. – Balaton Park

18.–19. 05. – Red Bull Ring

08.–09. 06. – Slovakia Ring

03.–04. 08. – Autodrom Most

07.–08. 09. – Brno

21.–22. 09. – Salzburgring

Foto: Jan Huřík

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.