Macau Grand Prix je samostatný závod formule 3 ke konci sezony, který se jezdí v ulicích Macaa, 60 kilometrů západně od Hongkongu. Je proslavený relativně širokou a hlavně velmi rychlou úvodní sekcí, po které následují velmi nebezpečné úzké zatáčky. Jezdí se už od roku 1954 a vyhráli jej například Ayrton Senna, Michael Schumacher, David Brabham, Riccardo Patrese, David Coulthard nebo Takuma Sato.

Pořadí na startu Macau GP o délce 15 kol určuje kvalifikační závod, který je vypsán na 10 kol. Ten vyhrál a tedy pole position získal devatenáctiletý Brit Callum Ilott, člen akademie Ferrari F1. V závodě ale kolidoval  se soupeřem a do cíle nakonec nedojel. Silným prvkem závodu v Macau je slipstreaming, při kterém není zrovna výhodně startovat do závodu první. Jedná se o silný strategický element závodu, který vyžaduje závodnický um a odvahu.

Lídrem závodu se na dlouho stal devatenáctiletý Brazilec Sérgio Sette Câmara, kterého ke konci pod silný tlak dostával Ferdinand Habsburg, dvacetiletý pilot z Rakouska. Nejde tak úplně o shodu jmen. Ferdinand je vnuk Oty Habsburského (1912-2011) a pravnuk posledního rakouského císaře a českého krále (1916-1918) Karla I. (1887-1922). Jako nejstarší syn přímé linie habsbursko-lotrinské dynastie je Ferdinand Habsburg po svém otci prvním v pořadí v následnictví hlavy dynastie.

Ferdinand Habsburg se snažil Câmaru donutit k chybě, což se paradoxně stalo, a to v poslední zatáčce. Sérgio Sette Câmara byl při průjezdu poslední zatáčkou před cílem příliš rychlý a na jejím výjezdu doklouzal do bariéry. S rozbitým autem na třech kolech stihl ještě cílovou čáru jako čtvrtý v pořadí. Ve stejnou chvíli jako Câmara ale chyboval i Habsburg, který rovněž narazil do bariéry, aniž by došlo k jakémukoli kontaktu mezi oběma formulemi.

Překvapivým vítězem se tedy stal osmnáctiletý rodák z Londýna a člen jezdecké akademie F1 týmu Red Bull Daniel Ticktum. Jen půl sekundy za ním do cíle dojel čerstvě jmenovaný náhradní pilot týmu F1 McLaren Lando Norris.

Ve startovním poli nechyběl Mick Schumacher, kterému se ale víkend nepovedl. V kvalifikačním závodě totiž chyboval, takže do hlavního závodu startoval až dvacátý, kde jej ale provázely potíže technického rázu. Šestý do cíle dojel Pedro Piquet, což  je syn Nelsona Piqueta a brazilský šampion F3.

V Macau se netradičně potkávají auta i motorky. Po chybě a smyku ale zahynul motocyklový závodník Daniel Hegarty. K obří havárii došlo v prvním závodě vozů GT, která si ale vyžádala jen řadu zničených vozů a obrovitánské škody.