Do nedělního cíle dorazil český závodník startující ve voze Ford Fiesta Rally3 s obřím náskokem 10 minut, 42 sekund a 6 desetin. Jeho jedinému soupeři Ghjuvannimu Rossimu s Renaultem Clio Rally3 se podařilo vyhrát pouze na úvodní čtvrteční erzetě. Na druhé rychlostní zkoušce už se pevně chopil otěží Černý a až do cíle nebyl z první pozice sesazen. Rossimu uškodil mimo jiné i trest ve výši 2 minut a 20 sekund za pozdní příjezd do časové kontroly.

 

Černý nezvítězil pouze v hodnocení WRC 3. Ovládl totiž také hodnocení všech vozů specifikace Rally3. Zde sice strávil většinu soutěže na druhém místě za Matteem Chatillonem, během posledního dne ale svého soupeře udolal a porazil ho velmi těsným rozdílem 1,9 sekundy.

 

Na Rallye Monte Carlo nastoupil letos Černý potřetí, zvítězit se mu zde ale podařilo poprvé. Do boje o dílčí prvenství byl ale zapojen i při svých předchozích dvou vystoupeních. V ročníku 2010 zde jel s Renaultem Clio v rámci soutěže IRC, uklouzl však na ledě, havaroval a následovalo odstoupení. V roce 2022 už do cíle dojet zvládl, i tentokrát ale mu ale první místo uniklo. Ve třídě WRC 3 zaostal za Samim Pajarim pouze o 7,6 sekundy a musel se spokojit s druhou příčkou.

 

Pro letošní sezonu je cílem českého závodníka zabojovat ve třídě WRC 3 o titul. Kromě mistrovství světa bychom ho měli vidět i v jiných seriálech. V plánu je opět účast v mistrovství Kanárských ostrovů, kde si loni dojel pro celkové druhé místo za volantem vozu Hyundai i20 N Rally2. Již před Monte Carlem nastoupil s Opelem Corsa Proto do rakouské Jänner Rallye.

 

V mistrovství světa WRC 3 mohou jezdci z celkových 13 soutěží bodovat do šampionátu pouze v sedmi podnicích, které si sami zvolí. Do konečného hodnocení se jim započítá šest nejlepších výsledků. Další start čeká Černého již příští měsíc. Od 15. do 18. února nastoupí do Švédské rallye.

 

Foto: Jan Černý via Facebook

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.