Po prvním podniku Asian Le Mans Series je jasné, že aktuální ročník této série nenechá chladnými ani naše fanoušky. V malajsijském Sepangu totiž zazářil Daniel Skočdopole. Jezdec stáje Bretton Racing dosáhl společně se svými parťáky hned dvakrát na stupně vítězů ve třídě LMP3.

První oslavy zažil dvacetiletý závodník už během soboty, kdy byla na programu úvodní čtyřhodinovka. Ta sice skončila o deset minut dříve kvůli příchodu silného deště, Skočdopolemu to ale vadit nemuselo. Společně s rumunským jezdcem Mihneou Stefanem a zkušeným 38letým Alžířanem Julianem Gerbim totiž vystoupal na stupně vítězů. V rámci klasifikace LMP3 skončila posádka na bronzové pozici. totiž dosáhli s vozem Ligier JS P320 na bronzový výsledek.

V neděli přišel další úspěch. Trojice Bretton Racingu totiž nejenže znovu vystoupala na stupně vítězů, ale dokonce si ještě polepšila. Mezi pěti účastníky dorazil její Ligier JS P320 do cíle jako druhý.

Slibný začátek sezony 2023/2024 budou moci Skočdopole a spol. dotáhnout do úspěšného konce v únoru, kdy budou na programu zbylé tři čtyřhodinovky. Zatímco první z nich se uskuteční 4. února v Dubaji, týden na to se startovní pole přesune do Abú Zabí. Tam se na okruhu Yas Marina odjedou závěrečné dva závody. Český pilot a jeho kolegové budou hájit průběžné třetí místo.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.