Velmi dobrých výsledků dosáhli hned na začátku sezony adepti na ocenění v tradiční tuzemské prestižní anketě Zlatý volant 2019. Absolutní vítěz ankety pro loňský rok, rallyový jezdec a vítěz seriálu WCR 2 2018 Jan Kopecký ovládl se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem suverénně úvodní závod Mezinárodního mistrovství ČR Valašská Rally. Adam Březík nenašel soupeře v závodě Rallyspritn Kopná, bronzovou příčkou v celkovém pořadí reprezentoval svou vlast na ZSE – Slovakiaring Rallycross Aleš Fučík.

 

Ani jezdci dalších disciplín motoristického sportu ale nezklamali. Cenné je zejména vítězství mladých okruhových talentů Josefa Krále a Jiřího Písaříka, kteří zvítězili ve vytrvalostním závodě 24h Series – Mugello 12 hodin. V úvodních závodech FIA CEZ pro střední Evropu se blýskl ve své formuli i Tom Beckhauser, a to prvním a druhým místem. Nadějně zahájil sezonu Martin Doubek v evropské sérii NASCAR, když v kategorii Elite 2 v prvním závodě ve Valencii dosáhl na stupně vítězů, ve druhém dojel pátý. Jeden ze závodů letošní sezony bude mít českou premiéru na mosteckém autodromu, a to o víkendu 28. – 30. června. Teprve šestnáctiletý Petr Ptáček junior dal o sobě také vědět, a to 9. a 12. příčkou v seriálu Formula Renault Euro cup v Monze.

 

Z vrchařů se v úvodním závodě Mistrovství Evropy ve Francii dostal do elitní desítky Petr Trnka, a to ve třídě E2SC – 2000. Nestor motocyklového sportu a účastník neprestižnější kategorie okruhového Mistrovství světa MotoGP Karel Abrhám si v úvodním závodě v USA připsal body za 16. místo.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.