Triumf v úvodní jízdě, druhá pozice v neděli. Pro Martina Doubka začala nová sezona NASCAR Whelen Euro Series více než slibně. Úvodní podnik sezony ve Valencii opouštěl český jezdec jako lídr průběžného pořadí třídy EuroNASCAR 2.

O svém sobotním prvenství rozhodl Doubek již v úvodu. Rodák z Litomyšle sice do závodu vyrážel jako druhý, hned na výjezdu z první zatáčky ale zdolal svého týmového kolegu Gila Linstera a ujal se vedení. Souboj mezi dvojicí se sice neobešel bez kontaktu a Lucemburčan za něj zaplatil defektem pneumatiky, Doubkův vůz ovšem vyvázl ze strkanice bez poškození. Později sice na českého jezdce vyvíjeli tlak Thomas Toffel a pak Patrick Schober, ani jeden z nich ale na našeho reprezentanta nevyzrál a ten si tak mohl dojet stylem-start cíl pro vítězství.

V neděli přidal Doubek ke svému sobotnímu prvenství stříbro. Po startu ze druhé pozice na ní strávil celý závod a cílem projel se ztrátou 2,604 sekundy za vítězným Linsterem. Díky kombinaci těchto výsledků opouštěl Valencii jako lídr průběžného pořadí, kde vede s náskokem šesti bodů před Patrickem Schoberem.

V bitvě o svůj druhý titul v EuroNASCAR 2 (první získal již v roce 2021) bude Doubek pokračovat o víkendu 18.-19. května, kdy šampionát zavítá do italské Vallelungy. Jezdec stáje Hendriks Motorsport se zde bude snažit odčinit i neúspěšný začátek své sezony v elitní kategorii EuroNASCAR Pro. Ve Valencii totiž nedokončil ani jednu z jejích jízd.

Na přelomu srpna a září budou moci Doubka podpořit na jeho za úspěchem také domácí fanoušci. Od 31. srpna do 1. září totiž evropský seriál závodů NASCAR zavítá i na Autodrom Most. Zde se představí jako součást doprovodného programu ME tahačů.

Foto: NASCAR Whelen Euro Series / Nina Weinbrenner

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.