Už žádný SEAT. Ale jen CUPRA. Po vysokovýkonných modelech Leon a Ateca přichází skutečně první svébytný model značky CUPRA – sportovní crossover Formentor. Dokonalá kombinace sportovního vozu a SUV.
„CUPRA Formentor vyjadřuje esenci značky a sehraje klíčovou roli na její cestě k významnému postavení na trhu. Očekáváme, že CUPRA díky tomuto modelu rozšíří svou přítomnost na mezinárodních trzích a zdvojnásobí objem prodeje,“ říká Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT a značky CUPRA. Předpoklady k tomu má tento originální crossover víc než dost. CUPRA Formentor totiž kombinuje terénní atributy SUV se sportovním duchem hatchbacku, a přidává k tomu dynamickou eleganci kupé. CUPRA Formentor překypuje charakterem. Výrazné tvary tohoto modelu umocňují jeho rozmanité vlastnosti a vyvolávají emoce. Nižší výška ve spojení s vizuálně zvýrazněnou zádí, dlouhou kapotou a dynamickými proporcemi zesiluje sportovní charakter. Ten se promítá i do interiéru kombinujícího modernu a styl se sportovností a praktičností. Formentor není pro každého, ale uspokojí všechny. Jednotlivce i rodiny.

Jeho hlavní doménou však je jízda. Do budoucnosti hledí plug-in hybridy s výkonem 204 či 245 koní, které dokážou kombinovat dynamiku s úsporností a bezemisním provozem. Kdo pak hledá skutečné sportovní výkony, sáhne po vysokovýkonných benzinových přeplňovaných motorech: 2.0 TSI DSG 4Drive o výkonu 310 koní, maximální rychlostí 250 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 s při spotřebě 7,7 l/100 km a ceně 1 334 900 Kč, či vrcholnému pětiválci rovněž s dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Ten dynamiku a zejména zvukový doprovod povyšuje ještě o level výš než čtyřválec. Na opačném spektru pak trůní Cupra 1.5 TSI 150 k, která vstup do světa CUPRA Formentor usnadňuje cenou 774 900 korun.
A proč Formentor? Protože CUPRA Formentor je jako stejnojmenný mys španělského ostrovu Mallorca: nejkrásnější a nejdivočejší. Ostatně přesvědčit se můžete sami na https://www.cupraofficial.cz/.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.