Seriál Alpe Adria má i letos českého šampiona, a to hned v té nejvyšší třídě. V kategorii Superbike si totiž dojel pro titul Michal Filla.

Dvaačtyřicetiletý závodník se probojoval na superbikový trůn již potřetí. Zatímco poprvé se mu to podařilo v roce 2017 na motocyklu BMW stáje Dominator, v posledních dvou sezonách kraloval se strojem Ducati V4-R italsko-srbské stáje Barni Spark. Tento tým můžeme vídat i ve světových superbicích, kde za něj závodí Danilo Petrucci.

V čele průběžného pořadí strávil Filla téměř celou letošní sezonu. Jedinou výjimkou byl úvodní podnik na Slovakia Ringu, kde si rozdělil vítězství s Bálintem Kovácsem a na konci víkendu se s ním dělil také o celkové vedení. Od té doby už ale český jezdec kraloval a titul si zajistil již jeden závod před koncem v chorvatském Grobniku.

Ze dvanácti závodů jich letos Filla dokázal vyhrát rovnou polovinu, tedy šest. Na stupně vítězů se podíval celkem desetkrát. Chyběl na nich pouze při srpnových závodech v chorvatském Grobniku. Tehdy byl závodní víkend ovlivněn deštivým počasím a brněnský jezdec si v záludných podmínkách připsal pouze čtvrté, respektive páté místo.

Seriál Alpe Adria je mezinárodním motocyklovým šampionátem, který je určen zejména jezdcům ze střední Evropy a jejího okolí. V šampionátu pravidelně vídáme i řadu českých závodníků. Kromě kategorie Superbike je vypsán i pro třídy Superstock 1000, Superstock 600, Supersport 600, Supersport 300, Moto2, 1000 Cup, 600 Cup a Twin Cup.