Petr Nikodém, mistr Evropy 2017, 2018, vicemistr Evropy 2016, Mistr ČR 2018, 2017, 2016 a 2015

 

 

Stříbro z Přerova a na Evropu do Německa

 

Kontejnery Louda Mistrovství ČR v autokrosu pokračovalo čtvrtým závodem v Přerově, v němž Petr Nikodém skončil v Divizi Buggy 1600 na druhém místě, když před finále všechny jízdy vyhrál.

 

„Původně jsme chtěli Přerov absolvovat s novým čtyřlitrem v divizi superbuggy, ale nestihli jsme. Premiéra by měla proběhnout na dalším mistráku v Poříčí nad Sázavou koncem července. Tak jsme si jeli zazávodit. Věděli jsme, že pojede Milan Vaněk, Víťa Nosálek a stále zrychlující Martin Kadlečík. Byl jsem zvyklý, že v českém mistráku jsem v měřeném tréninku vždy za Vaňkem, ale tentokrát jsem oba měřáky vyhrál. Rozjížďky probíhaly v pohodě bez komplikací, až mi to bylo divné. Před finále jsme zvolili mokré gumy, protože juniorkám trať nakropili a předpokládali jsem, že bude ještě mokrá. Trať bohužel mezitím oschla, ale to jsem už stál na startu a viděl úplně suchou trať. Věděl jsem, že nemám šanci.

 

Petr Nikodém šel hned po startu do vedení, ale přesně po třech kolech gumy absolutně přestaly fungovat. V tu chvíli ho předjel Milan Vaněk a bylo rozhodnuto. „Tyto gumy fungují nejlépe do čtyřiceti stupňů. Naše po dojetí měli minimálně sedmdesát. Udělali jsme stejnou chybu jako vloni na Evropě, kdy jsem měl co dělat, aby mě Víťa nepředjel. Tenkrát jsem to udržel, teď ne,“ řekl v cíli Petr Nikodém na druhém místě za Milanem Vaňkem. Třetí projel cílem Milan Kadlečík před Víťou Nosálkem.

 

 

Pořadí M ČR po 4 závodech

1.Vaněk Milan  136

2.Nikodém Petr 115

3.Nosálek Víťa 92

4.Peták Samuel 82

5.Kadlečík Martin 58

 

 

Evropa pokračuje v Matschenbergu

 

Už o tomto víkendu je na programu čtvrtý evropský závod v německém Matschenbergu, jen několik kilometrů od Šluknova. V Divizi 1600 je přihlášeno 29 jezdců, včetně favorizovaného Milana Vaňka a Francouze Vincenta Merciera. Oba jsou po třech závodech na prvním místě. Petr Nikodém je po smolném závodě v Litvě třetí. Body do ME budou chtít také získat před domácím publikem například Markus Wibbeler, Marvin Holzleitner, Steven Laubach nebo Mario Hanneken.

„Na Evropu se těším, ale po Litvě mám trochu divný pocit. Člověk pořád myslí na to, co se může stát s technikou. Snažíte se sebevíc, ale technika řekne dost a je konec. Před dvěma roky jsem takhle v Matschenbergu odpadl z prvního místa v semifinále jen několik metrů před cílem. Vloni jsem tady vyhrál, tak uvidíme, co bude letos. Škoda, že jsme nepřivezli více bodů z Litvy,“ přiznává před startem Petr Nikodém.

 

Průběžné pořadí ME po 3 závodech:

1.Vaněk Milan 77

  1. Mercier Vincent 77

3.Nikodém Petr 69

4.Wibbeler Markus 61

5.Holzleitner Marvin 55

 

 

 

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.