Petr Nikodém, mistr Evropy 2017, 2018, vicemistr Evropy 2016 Mistr ČR 2018, 2017, 2016 a 2015

Francouzské stříbro s cenou zlata
Petr Nikodém vede ME

Francouzský Saint Georges de Montaigu hostil nejlepší evropské autokrosaře při šestém dějství ME. Závod přinesl zlato Jakubu Novotnému, stříbro Petru Nikodémovi, Radku Jordákovi a Otovi Výbornému a bronz Milanu Vaňkovi a Václavu Fejfarovi

 Nejvíce obsazenou byla Divize Buggy 1600 v nímž se Petr Nikodém utkal s konkurenci takřka padesáti jezdců, přičemž polovinu tvořili domácí. Po prvním měřeném tréninku, kdy pořadatelé rádně prolili zahraničním jezdcům trať vodou, skončil Petr Nikodém až na 33.místě. Druhý měřák sice vyhrál, ale protože byl pomalejší, tak výsledkem byla až 11.příčka.

Ani první rozjížďka v sobotu podvečer nepřinesla moc radosti. Po souboji s domácími jezdci skončil třetí a celkově až čtrnáctý. V neděli se ale karta obrátila.

„Ve druhé i třetí rozjížďce jsem si dával pozor hlavně na startu a obě vyhrál stylem start – cíl. To mě nabudilo, i když stále říkám závodit se začíná až v semifinále. V něm můžete získat nebo všechno ztratit. V první řadě jsem stál s Němci Hannekenem a Holzleitnerem, což bylo lepší než s Francouzi. Semifinále jsem vyhrál a mohlo se bojovat o pódium. Na finále nám nakropili i start, postavil jsem se doprostřed, což se záhy neukázalo jako dobrá volba. Po startu následoval standardní průser v první zatáčce s přidanou hodnotou francouzského bordelu, díky kterému jsem se z první lajny vyskytl na pátém nebo šestém místě. Bylo jasné, že bude potřeba trošku přitvrdit. Nakonec z toho byly krásné závody se spoustou předjíždění a zajímavých momentů. Na trati se stálo něco dělo, a to mě bavilo. Zároveň jsem si hlídal Vaňka, zatímco domácí Mercier nám trošku ujel. Výsledkem je krásné druhé místo,“ řekl v cíli Petr Nikodém, který si z Francie, stejně jako z Nové Paky odvezl stříbrný věnec,

„Naše vlajka sice nebyla nejvýš, ale i přes to zvyšujeme náskok v celkovém bodování a odvážíme si z Francie nejvíce bodů že všech. Děkuji všem za podporu a samozřejmě celému týmu, protože tento víkend byl obtížný na druhou. Francouzská bariéra má vždy pořádné základy a shodit ji vyžaduje spoustu úsilí a nervů. Teď máme od evropských závodů na chvíli klid, tak snad se zregenerujeme, hlavně psychicky a pak už samotný závěr sezóny. Bude to hodně vyrovnané a podpora bude potřeba,“ svěřil se Petr Nikodém, který vede i průběžné pořadí Mistrovství Evropy.

O tomto víkendu čeká Petra Nikodéma závod domácího mistrovství v Poříčí nad Sázavou, zatímco Evropa pokračuje až 24. a25. srpna v Přerově.

 

Výsledky Francie

1.Mercier Vincent

2.Nikodém Petr

3.Vaněk Milan

4.Crepeau Damien

5.Laubach Steven

Průběžné pořadí ME

1.Nikodém Petr 143

2.Vaněk Milan 155

3.Mercier Vincent 143

4.Wibbeler Markus 104

5.Holzleitner Marvin 102

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.