Neuvěřitelně bohatou kariérou se vyznačuje život německého automobilového závodníka Franka Biely. Ten bude také hostem čtvrtečního slavnostního gala večera – předávání cen Zlatého volantu v kongresovém centru PVA Letňany.

Frank Biela začal s motokárami až v pokročilém věku 19 let. Ale již o rok později začal závodit ve formuli Ford a o tři roky později k tomu přidal německý seriál cestovních vozů DTM. Tam v roce 1991 vyhrál titul a k němu o dva roky později přidal titul francouzského seriálu cestovních vozů. Aby toho nebylo málo, Frank Biela se stal šampionem také velmi prestižního seriálu britských cestovních vozů BTCC.

V roce 1999 se pustil do světa vytrvalostních závodů, jejichž vlajkovou lodí je čtyřiadvacítka v Le Mans. Hned skončil na stupních vítězů a při svém druhém startu v roce 2000 už vyhrál v týmu s dalšími legendami Tomem Kristensenem a Emanuelem Pirro. Aniž by to tato trojice tušila, zahájila tím pověstný hattrick. Vyhráli totiž ještě v dalších dvou ročnících. Toma Kristensena vystřídal v týmu Marco Werner a ten pomohl kolegům včetně Franka Biely ještě k dalším dvěma vítězstvím v letech 2006 a 2007.

Mezi tím ale Frank Biela stihl vyhrát ještě 12 hodin Sebringu, americkou sérii Le Mans a ke konci své bohaté kariéry začal startovat ve slavném závodě 24 hodin Nürburgringu. Profesionální kariéru ukončil před dvěma lety.

Je určitě nemalou zajímavostí, že Frank Biela má dceru. Dokonce zkusila profesionální motorsport, když v sezoně 2010 startovala v seriálu VW Scirocco R-Cup. Je to Češka Isabelle Biela, narozená v roce 1991 v Příbrami.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.