I v dalších podnicích nedávno zahájené sezony pokračují tuzemští kandidáti na ocenění v prestižní anketě Zlatý volant v dobrých výkonech. Daří se i mladým nadějím. Šestnáctiletý Petr Ptáček junior vybojoval v seriálu Formula Renault Euro cup v květnovém sobotním závodě na okruhu v Silverstone své premiérové pódiové umístění. Bronzová příčka mu zajistila po čtyřech závodech průběžné 10. místo.

Po premiérovém vítězství v úvodním závodním víkendu ADAC F4 na okruhu v německém Oscherslebenu na konci dubna potvrdil teprve patnáctiletý Roman Staněk skvělou formu začátkem května i při prvním měření sil v italské formuli 4 na okruhu Vallelunga. Ve dvou závodech skončil těsně pod stupni vítězů, přičemž o vítězství v tom druhém jej připravila jen nešťastná penalizace.

 

Úspěšný byl v Silverstone také brněnský tým Mičánek Motorsport při své premiéře v seriálu Lamborghini Super Trofeo. Tomáš Mičánek s Kurtem Wagnerem ochutnali pódium, když ve třídě AM brali dvakrát bronz. Josef Záruba s Jakubem Knollem odvážejí z Anglie body za dvě umístění v první desítce.
Po nadějném zahájení sezony v evropské sérii NASCAR ve Valencii, kde v kategorii Elite 2 dosáhl na stupně vítězů, si Martin Doubek vybral v květnu v italské Franciacortě trochu smůly. Při sobotní havárii, kdy mu přestaly fungovat brzdy, si totiž vykloubil koleno. I když s velkými bolestmi a sebezapřením závod dokončil, do nedělních soubojů už nastoupit nemohl. Jeden ze závodů letošní sezony bude mít českou premiéru na mosteckém autodromu, a to o víkendu 29. a 30. června.
Za obhajobou titulu mistra Evropy v závodech automobilů do vrchu úspěšně kráčí Lukáš Vojáček. Vyhrál už potřetí v řadě, tentokrát na známém portugalském kopci da Falperra. I přesto, že jeho třílitrové Subaru Impreza WRX není v optimální kondici. Jede totiž jen na tři válce. Další triumf může přidat už v neděli 19. května ve Španělsku.

Úřadující mistr Evropy v divizi Buggy 1600 Petr Nikodém nenašel přemožitele v úvodním závodě letošní sezony v německém Seelowě.
Na domácí půdě bude chtít vyniknout Filip Salaquarda z týmu I. S. R. svého otce Igora, který od loňského roku nastupuje společně s německým kolegou Frankem Stipplerem v prestižním šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters. Druhý podnik letošní sezony se pojede o víkendu 18. a 19. května opět na mosteckém autodromu. „Vyhrát domácí závod je tím nejkrásnějším zážitkem. O to větším zklamáním je, když se nedaří,“ shrnul Filip své pocity.
Další skvělý souboj našich nejlepších rallyových jezdců Jana Kopeckého a Václava Pecha se dá očekávat při Rally Český Krumlov o víkendu 18. a 19. května. Absolutní vítěz ankety Zlatý volant 2018 Kopecký jistě bude chtít vrátit svému rivalovi porážku z posledního domácího mistrovského podniku Rally Šumava Klatovy, v níž po defektu úřadujícího šampiona WRC2 triumfoval právě Pech.


Navýšit bodový zisk v motocyklovém mistrovství světa neprestižnější kategorie MotoGP bude chtít v neděli 19. května na legendárním okruhu Le Mans Karel Abraham. V kategorii Moto3 se o totéž pokusí Jakub Kornfeil s nováčkem Filipem Salačem.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.