Pandemie nemoci covid-19 výrazně ovlivnila v letošní sezoně také sportovní soutěže, pochopitelně včetně motoristických. Vládní opatření proti šíření koronaviru neumožnila uspořádání téměř žádných podniků v kompletní podobě, sportovci tak neměli srovnatelné podmínky. „Neměli tak ani možnost plnohodnotně bojovat o hlasy v anketě Zlatý volant, toto prestižní ocenění za rok 2020 proto nebude uděleno,“ vysvětlila Jana Svobodová, výkonná ředitelka pořádající marketingové agentury POZITIF. Vyhlášení 44. ročníku ankety spojené se slavnostním galavečerem se tak odsouvá na začátek roku 2022.

Pořadatelé ankety by přesto rádi udělili alespoň symbolickou cenu za rok 2020, a to za přínos světovému motoristickému sportu v kategoriích Zlatý volant a Zlatá řídítka. Záleží ale na možnostech sociálního kontaktu, pravidlech cestování a dalších podmínkách.

„Dosud přitom bylo zvykem, že toto ocenění přebírala vždy jen jedna zahraniční legenda. Tentokrát to tedy budou hned dvě osobnosti. Kdo z automobilových a motocyklových jezdců si uznání za svůj neodmyslitelný vklad vyslouží, odtajníme až na tiskové konferenci v lednu 2021. Přesný termín a místo brífinku oznámíme začátkem ledna. Jakou formou se uskuteční, závisí opět na epidemiologických opatřeních platných v daném období. Uvidíme tedy, zda se potkáme osobně, nebo online,“ upřesnila Jana Svobodová.

V kategorii rally obhajuje prvenství v anketě Zlatý volant Martin Prokop. Mezi okruhovými jezdci zvítězil loni Josef Král, který exceloval ve vytrvalostních soutěžích. Kategorii autokros a rallyekros v anketě Zlatý volant 2019 ovládl Petr Nikodém, mezi závodníky do vrchu nenašel přemožitele Lukáš Vojáček.

Součástí Zlatého volantu je i anketa Zlatá řídítka o nejlepšího motocyklového závodníka a Zlaté oko, která odměňuje nejlepší motoristický snímek dané sezony. Pořadatelé nezapomínají ani na ženy, nejlepší závodnice přebírá Cenu Elišky Junkové. O vítězích rozhoduje odborná porota. Do hlasování se ale zapojují také zájemci z řad veřejnosti. Loni vybírali nejlepší sportovní auto, motorku a motoristickou událost roku.

 

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.