Ve světě motorsportu hraje TOTAL významnou roli už více než 45 let. Závody a soutěže představují skvělou možnost, jak vyzkoušet produkty pro běžné spotřebitele v extrémních podmínkách. TOTAL se aktivně angažuje v mnoha disciplínách automobilového i motocyklového sportu. Dodává závodním týmům i organizátorům různých seriálů produkty a služby špičkové kvality, přičemž se opírá právě o desetiletí zkušeností. Mnohaleté úsilí na poli výzkumu a vývoje paliv a maziv se odrazilo v bezpočtu vítězství na závodních tratích celého světa. Tím, že své know-how kontinuálně přenáší do automobilového průmyslu, garantuje optimální ochranu, spolehlivost a výkon sériových motorů. Ze sportovních úspěchů tak mají přímý a v podstatě okamžitý užitek i běžní řidiči.

TOTAL působí v motorsportu nejen jako dodavatel svých prémiových výrobků, ale často i jako technický partner závodních týmů. Vedle motorových, převodových či hydraulických olejů jim poskytuje personální podporu v podobě zkušených týmů odborníků. Inženýři kontinuálně vyvíjejí maziva, jež dokáží vytvořit olejový film o tloušťce pouhých několika mikrometrů, který co nejvíce sníží tření, aby se maximalizoval výkon motoru. Tento nikdy nekončící vývojový zápas svádí TOTAL na mnoho frontách. Asi nejznámější je tradiční partnerství s týmem Citroën Racing v rallyovém mistrovství světa, ale v posledních letech se TOTAL zapojil i do světového rallycrossu po boku Peugeot Sportu. Na okruzích se stal partnerem stájí Aston Martin Racing ve vytrvalostním mistrovství světa a DS Techeetah ve formuli E. Jak vidno, pole působnosti je velmi široké a neomezuje se jen na spalovací motory. TOTAL se už dnes připravuje na výzvy budoucnosti.

Partneři Zlatého volantu:

Subaru, Jaguar, NotesCS, OMV, Spoilercentrum, Benet, Autodrom Most, Czech Motorland, Best Modell, Čistá mobilita, BMW Motorrad, FoxSys, Mitsubishi, Harley Davidson, TOTAL, Benet-MB, BMW STRATOS AUTO, SEAT

Mediální partneři:

Svět Motorů. AutoTIP, Auto.cz, Deník, Motocykl, MotoHouse.cz, Okruhari.cz, Motorkari.cz, fDrive.cz

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.