Pneumatikářskou firmu Pirelli není třeba fandům motorsportu dlouze představovat. Angažuje se v něm už více než 110 let – a to na nejvyšší úrovni. Dnes je známa především jako výhradní dodavatel pneumatik pro formuli 1, ale její pneumatiky obouvají i přední týmy závodící na okruzích s cestovními i GT vozy. V motocyklovém sportu je Pirelli činné v MS superbiků nebo ve světovém motokrosu. Tento široký záběr potvrzuje, že v portfoliu značky najdeme vhodné pneumatiky pro automobily i motocykly, pro silnici i terén… Historie úspěchů v motorsportu se začala psát v roce 1907 závodem z Pekingu do Paříže. Tento vytrvalostní závod byl dlouhý 14 994 kilometrů. Od té doby Pirelli zaznamenalo bezpočet slavných vítězství napříč disciplínami. Nyní se stává novým partnerem Zlatého volantu.

Právě uplatnění v motorsportu umožňuje vyvíjet pneumatiky pro běžné řidiče tak, aby byly vždy na špičce svého segmentu. Pneumatiky P Zero představují vrchol nabídky společnosti Pirelli a současně patří k absolutní elitě. Právě v nich Pirelli představuje své nejnovější technologie, které často vznikají na základě zkušeností získaných ve formuli 1. Nejnovější generace pneumatik P Zero dále zdokonalila svůj unikátní koncept Perfect Fit – tedy pneumatiky na míru. Tento přístup se opírá o dlouholeté přímé spolupráce s jednotlivými výrobci automobilů. Pirelli stálo v osmdesátých letech u zahájení výroby pneumatik specializovaných pro jednotlivé značky. V současnosti vede v množství nabízených značených pneumatik pro silniční použití s mnoha stovkami homologací na míru.

Značka Pirelli se však neomezuje pouze na výrobu pneumatik. Je spojena i s řadou charitativních aktivit, k nimž patří také každoroční vydávání exkluzivního kalendáře s uměleckými fotografiemi známých hereček a modelek. Tato tradice sahá do roku 1964, přičemž témata fotografií i lokality, kde fotografie vznikají, se každoročně mění. Co se však nemění, to jsou charitativní dražby. Jejich výtěžek jde obvykle na projekty zaměřené na péči o nemocné či chudé děti, výzkum léčby AIDS či rakoviny.

Partneři Zlatého volantu:

Subaru, Jaguar, NotesCS, OMV, Spoilercentrum, Benet, Autodrom Most, Czech Motorland, Best Modell, Čistá mobilita, BMW Motorrad, FoxSys, Mitsubishi, Harley Davidson, TOTAL, Benet-MB, BMW STRATOS AUTO, SEAT

Mediální partneři:

Svět Motorů. AutoTIP, Auto.cz, Deník, Motocykl, MotoHouse.cz, Okruhari.cz, Motorkari.cz, fDrive.cz

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.