O půlnoci skončilo hlasování v anketách Zlatého volantu 2018. Týká se to jak odborné novinářské poroty, tak veřejnosti. Ta má letos významný podíl na výsledcích. Poprvé v novodobé historii mohli motorističtí fanoušci ovlivnit pořadí ve sportovních anketách Zlatý volant, Zlatá řídítka, Talent roku i Cena Elišky Junkové. Hlasování veřejnosti tvoří jednu třetinu přidělených bodů v dané kategorii, odvozenou od počtu hlasujících členů odborné poroty. Tím, že každý návštěvník (resp. každá unikátní IP adresa) mohl hlasovat pouze jednou, pořadatel předešel případným hlasovacím excesům. Lze tedy předpokládat, že letošní držitelé všech ocenění budou skutečně reprezentativními osobnostmi, které si danou cenu nezpochybnitelně zaslouží. Přestože i nadále odborná porota zastává prvořadou roli při tvorbě konečných výsledků, fanoušci dostali dosud nevídaný prostor k vyjádření svého názoru. A to nejen v rámci sportovních anket… Zcela v režii motoristické veřejnosti se odehrály ankety Sportovní auto roku, Motocykl roku, Ecocar a Motoristická událost roku. Tady všude rozhodoval výhradně hlas lidu. Bude zajímavé sledovat, na čí stranu se přikloní veřejné mínění. V loňském roce si titul Sportovní auto roku odneslo Subaru WRX STi, Motoristickou událostí roku 2017 se stala naše největší automobilová soutěž Barum Czech Rally Zlín. Motocykl roku a Ecocar jsou letos vypsány poprvé.

Všechny výsledky budou zveřejněny na slavnostním galavečeru, který se koná 20. února v Pragovka Art District na Praze 9. Tamtéž dojde k odhalení vítězů fotografické soutěže Zlaté oko a designérské ceny Zlatá linie, o nichž v nejbližších dnech rozhodnou specializované poroty složené z renomovaných odborníků v příslušných oblastech.

Partneři Zlatého volantu:

Subaru, Jaguar, NotesCS, OMV, Spoilercentrum, Benet, Autodrom Most, Czech Motorland, Best Modell, Čistá mobilita, BMW Motorrad, FoxSys, Mitsubishi, Harley Davidson, TOTAL, Benet-MB, BMW STRATOS AUTO, SEAT

Mediální partneři:

Svět Motorů. AutoTIP, Auto.cz, Deník, Motocykl, MotoHouse.cz, Okruhari.cz, Motorkari.cz, fDrive.cz

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Sdílej

Sdílej s přáteli.