Anketa vyhlašující nejlepší motocyklové závodníky sezony se pořádá od roku 2006. Atraktivní ceny se udělují bez rozdělení na kategorie.

 

Podstavec unikátní trofeje je vyroben z mosazného plechu. Jezdec je zhotoven z mosazné tyčoviny ohýbané v ohni, až je konečný tvar shodný s modelem tak, aby byly ceny ve všech třech velikostech totožné. Konečná část stočené tyče, která tvoří řídítka, je posléze odříznuta. Všechna letování jsou provedena „natvrdo“ stříbrem. Sokl je pískovaný a poniklovaný. Víko, které tvoří podklad pro stylizovaného jezdce, je vyleštěno do zrcadlového lesku a pochromováno. Soška jezdce je vyleštěna a poniklována, zakončení tvořící řídítka je pozlaceno na „dukátovou“ barvu. Písmena jsou rovněž zlacena.

Autorem je Milan Vinš, vystudovaný zlatník-stříbrník, který pracoval ve Studiu Jiřího Trnky na animovaných loutkových filmech.

V roce 1993 založil studio na výrobu uměleckých předmětů. V roce 1994 vyrobil kopii Svatováclavské koruny pro muzeum v Carlsbadu v Kalifornii. V roce 2000 se zúčastnil světové šperkařské soutěže Tahitian Pearl Trophy.

Zároveň se uděluje i zvláštní cena:
Cena Františka Šťastného (od roku 2009)

pro závodnickou legendu pojmenovaná po nejúspěšnějším motocyklovém závodníkovi české historie a vítězi čtyř Grand Prix v MS silničních motocyklů.
O pořadí rozhoduje odborná porota, složená z motoristických novinářů a odborníků. Tipy všech porotců jsou vzápětí zveřejněny na oficiálním webu ankety.

1. místo

Jakub Kornfeil

2. místo

Jaromír Romančík

3. místo

Václav Milík

Partneři ankety

Zvláštní cena ankety Zlatá řídítka

Cena Františka Šťastného